Organizatorzy

 

 

Drugi Recykling Rejs - Wisła 2012

Dominik Dobrowolski - Zeszłoroczny "Recykling rejs" po Odrze wyszedł, a dokładnie spłynął, wyśmienicie. Udało się nie tylko połączyć kajakiem Wrocław ze Szczecinem, ale przede wszystkim nagłośnić problem zaśmiecenia rzek. Tym razem pora na Królową-Wisłę. Opis wyprawy Recykling Rejs  - Wisła 2012: http://wisla.cycling-recycling.eu/  .

Kazimierz Borkowski - Opakowania z tworzyw sztucznych, chętnie wykorzystywane, ponieważ są wygodne i lekkie do transportu, jeśli zostaną nieodpowiedzialnie porzucone w środowisku to stają się kłopotliwym odpadem, który ostatecznie - zamiast do odzysku - trafić może do rzek i mórz. Potrzebna jest zatem odpowiednia edukacja i wdrożenie zdecydowanych rozwiązań, takich jak np. powszechna selektywna zbiórka odpadów!

Anna Kozera-Szałkowska - Poprzez wydarzenia takie jak "Recykling rejs" chcemy budować świadomość ekologiczną Polaków oraz wykształcić w nich odpowiedzialne i przyjazne środowisku postawy i zachowania. Tym razem zapraszamy nad Wisłę. Spotkajmy się nad nią i wspólnie zatroszczny się o jej czystość.

Kazimierz Borkowski - Dyrektor Zarządzający Fundacja PlasticsEurope Polska
Anna Kozera-Szałkowska - Menedżer ds. Komunikacji Fundacja PlasticsEurope Polska
Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik, www.cycling-recycling.eu