Organizatorzy

 

 

Recykling Rejs wokół Jez. Śniardwy

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Już 14 czerwca 2018 roku rusza  kajakowy eko-patrol po największym w Polsce Jeziorze Śniardwy. Grupa kajakarzy z Pisza wspólnie z Dominikiem Dobrowolskim ruszy na kolejny Recykling Rejs. Tym razem kajakarze opłyną Jez. Śniardwy, zawitają do wszystkich marin i portów, sprawdzą jak prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów, jaki jest stan zaśmiecenia brzegów. W planie spotkania w lokalnych szkołach, konferencje prasowe oraz akcje sprzątania brzegów. Spływ po Śniardwach organizowany jest w ramach projketu Recykling Rejs 2018 wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska.
Grupę kajakarzy z Pisza będzie prowadził instruktor kajakarski Józef Knyżewski. Trenuje on z sukcesami młodzież z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu. Ma na koncie wyprawy zimowe Pisą, opłynięcie Śniardw i spływ z Pisza do Ostrołęki. Kilkakrotnie kajakarze z Pisza brali także udział w sprzątaniu dna Pisy. Największe osiągnięcie to pokonanie trasy z Pisza do Gdańska kajakami, czyli ponad 700 km w 14 dni. Uczestnicy, którzy wezmą udział w tegorocznym Recykling Rejsie po Jez. Śniardwy są młodymi kajakarzami, jednak ze sporym doświadczeniem nabytym podczas różnych wypraw - łączy ich jedna pasja - chęć kontaktu z naturą, poszanowanie środowiska i poszukiwanie przygody.